menu

ÓRAREND


A megjelölt óráknál bejelentkezés szükséges a "KAPCSOLAT" menüben feltüntetett elérhetőségeken!

45-60 perces előre felvett  online óráinkat a GALÉRIA / ONLINE JÓGA menüpontban követhetitek nyomon.

ONLINE JÓGA

Tini jóga (12-18 éveseknek):

A tini jóga a felnőtt jóga kapuja! Egy olyan időszakon kíséri kézen fogva a „fiatal felnőttet”, mely talán a személyiségfejlődés legzavarosabb, legnehezebb időszaka. Az életkorra jellemző fejlődési szakaszok támogatása az elsőrendű cél. Fontos a tudatosodás és a testfejlesztés is. A mozgáskoordinációt, a tartásjavítást, a helyes légzés elsajátítását, a koncentrációt és a relaxáció képességét játékos és élvezetes formában, örömteli módon kivitelezve fejlesztjük a foglalkozásokon. A csoportos foglalkozások kellemes légkörben zajlanak, ahol nem a versenyszellem dominál.

Hatha-Kundalíni jóga:

A kundalíni jógát a tudatosság jógájának is nevezik. A gyors belső fejlődés, és a lélek megtapasztalásának egyik leghatékonyabb eszköze.
A Hatha-jóga a testen való uralom jógája. A fő jógairányzatokkal szemben nem a megszabadulást és az üdvösséget célozza, hanem a testi egészséget és tökéletességet, ahol valaki fizikai, érzelmi, szellemi és spirituális szinten is egyensúlyban van.
A két jógatípus ötvözésekor a Hatha-jóga ászanái a Kundalíni jóga erőteljes kriyáival egészülnek ki, és együttesen formálják a testet-szellemet.

Iyengar jóga:

Az irányzat B.K.S. Iyengar indiai jógamesterrő kapta nevét, aki élethosszig tartó gyakorlásával, és ezen keresztül szerzett tapasztalatával felbecsülhetetlen értékű tudást hagyott az utókór számára. A metódus felépítése az ő tanításaira épül.
A módszer alapelvei közé tartozik a biztonság és stabilitás, mely elsősorban az oktatók részletes és pontos instrukcióiban, alapos korrekcióiban, valamint az ászanák precíz kidolgozásában nyilvánul meg. A  jógaeszközök használatának elterjedése is ennek az irányzatnak köszönhető. Csak az oktató fantáziája szab határt, hogy hányféle módon képes szemléltetni egy-egy gyakorlat alapelveit. A több szempontból szerzett tapasztalat, a gyakorló számára is mélyebb tudást, és stabilabb előrehaladást eredményez.  

Gerinctorna: 

Az órák a megszokott has-, és hátizom erősítésen túl a gerincet nyújtó, mobilizáló,     vállízület, csípőízület mozgásterjedelmét növelő gyakorlatokból áll.

Hatha jóga:

Ez az irányzat az ászanák (fizikai gyakorlat) statikus, hosszabb ideig történő kitartásával, és a pránajámán keresztül a légzés tudatos irányításával segíti a testi-lelki egyensúly megteremtését. A Hatha jóga, lassabb ritmusa miatt kezdőknek is ajánlott.

Pilates:

Egyfajta átmenetet képez a nyugati és a keleti mozgáskultúra között, ötvözve a keleti jóga jótékony hatásmechanizmusát a nyugati, dinamikusabb mozgásritmikával. Ez egy olyan fizikai mozgás, mely a koncentráción alapul. A gyakorlatok végrehajtása meghatározott légzéssel, megfelelő időtartamig, az erőközpont alkalmazásával történik.

ETKA Jóga

Az Etka-jóga egy erőgyűjtő, gerincnyújtó, derék egyengető módszer. Vidáman, szórakozva mozdulunk, serkentjük a vérkeringésünket, erősítjük izmainkat és csontjainkat.  Érezzük és élvezzük a természetes légzést, mozgást és frissességet, rugalmasságot a testünkben és elménkben. Ezt bárki megtanulhatja, gyakorolhatja bárhol, bármikor, kortól és nemtől függetlenül. 

Nalíni női jóga

A női jóga, finomságával, rezgéseivel és energetikájával segíti a női egyensúly megélését fizikai és lelki szinten egyaránt. A női testhez és lélekhez igazított gyakorlatok segítségével e módszer visszavezet a természetes nőiséghez, kialakítja, illetve visszaállítja az egészséges női testtudatot.